سبزیجات

مراقبت خوب از بدن: از رژیم غذایی گرفته تا مراقبت روزانه

همانطور که در همه چیز در طبیعت تعادل وجود دارد ، در بدن ما نیز وجود دارد. سه عنصر اصلی وجود دارد که این تعادل را تشکیل می دهد: بدن-ذهن-روح. وقتی این سه مورد در تعادل باشند ، ما سالم و آرام هستیم. وقتی حداقل یکی از آنها از تعادل خارج شود ، ما شروع به بروز اختلالات جسمی یا روانی می کنیم. به همین دلیل ، هدف از درمان جامع بهبود نه تنها بدن ، بلکه بهبودی هر سه قسمت است.

بدن ما با آنچه می خوریم انرژی تولید می کند و سلول های جدیدی با عناصر سازنده این مواد غذایی ایجاد می شوند. به همین دلیل بدن ما در واقع به معنای آنچه می خوریم است. هرچه بیشتر به روشی سالم و طبیعی تغذیه کنیم ، با توجه به نیازهای ما ، بدن ما به سلامت بیشتری در داخل بدن ادامه می دهد. در طی فرآیند درمان اگزما ، غذاهای بسته بندی شده ، گلوتن ، مخمر و غذاهایی را که برای من مفید نبودند تحت کنترل پزشک خود حذف کردم. من خوردن میوه ها و سبزیجات با رنگ های مختلف را هر روز در زندگی ام ضروری دانسته ام. بدیهی است که خلاص شدن از شر عادت ها آسان نبود.

در میان این عادات ، عادتهایی وجود داشت که برای من خوب بود و احساساتی هم که احساس بدی داشتند. به عنوان مثال غذاهای بسته بندی شده و وعده های غذایی آرام از نظر زمانی باعث آرامش من می شوند. اگر آن روز خسته بودم ، اگر تمام مواد لازم در خانه موجود نبود ، از غذاهای بسته بندی شده در خانه گرم می شدم یا غذاهای فست فود مانند پیتزا را سفارش می دادم. در عادت غذایی جدید من جایی برای چنین راحتی نبود. من خودم هر 3 وعده غذایی را آماده می کردم.

اگرچه در ابتدا کار سختی داشتم ، بعداً فهمیدم که وقتی به غذاهای آماده روی می آوردم ، در واقع بدنم را در پس زمینه قرار می دادم ، زیرا وقت پیدا نمی کردم. همانطور که بدون وقفه در وعده های غذایی برای خودم غذا تهیه می کردم ، در واقع دیدم که این بار چقدر لیاقتم را دارد. در حالی که روزانه برای کارهای دیگری غیر از خودم وقت می گذراندم ، از نظر روانشناسی هدایت بخشی از این زمان به خودم خوب بود. حالا داشتم به خودم نشان می دادم که به بدنم اهمیت می دهم.

با استفاده از این رژیم ، بهبود من به طور موازی پیشرفت کرد. دستانم به راحتی بهبود می یابند ، زیرا دیگر غذاهایی را که به من کمکی نمی کنند و باعث خارش من می شوند مصرف نمی کنم. علاوه بر تغییر در تغذیه ، من همچنین مکمل هایی را از ویتامین هایی که به نظر می رسد در نتیجه آزمایشات در بدن من کم شده اند ، مصرف کردم. از آنجا که هر مکمل باید با بررسی مقادیر جداگانه بدن مصرف شود ، برای من صحیح نیست که جزئیات را به اشتراک بگذارم. اما هدف مشترک ما در تغذیه و مکمل ها حذف التهاب در بدن و پشتیبانی از روند بهبودی با تنظیم سیستم ایمنی نامتعادل من بود.

هنگامی که رژیم خود را به عنوان بخشی از درمان اگزما تغییر دادم ، در ابتدا یک دوره سم زدایی عمده در بدن وجود داشت. این یعنی چی؟ سموم حاصل از روال قدیمی ام که ماهها یا حتی سالها در بدن من جمع شده بود ، در حال از بین بردن بودند. این دستیابی به موفقیت روی پوست من نیز رخ داد و من در سراسر بدنم بثورات پیدا کردم ، نه تنها دستانم بلکه صورت و گوش هایم نیز وجود داشت. می توانم بگویم که هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی به من سخت می داد. (مقاله من در مورد چگونگی گذراندن این فرآیند از نظر روانشناختی: درک ما نحوه تجربه زندگی را تعیین می کند: 2 پیشنهاد برای تمرکز بر موارد خوب)

به دلیل بثورات مجبور شدم مرتباً پوستم را مرطوب کنم. من حداقل 2 بار در روز از مرطوب کننده استفاده می کردم و در ابتدا تقریبا هر 2 ساعت یک گوش کرم آرامش بخش می زدم. با توجه به تغذیه و مرطوب کردن با هم ، در طول روز وقت زیادی برای صرفه جویی در خودم داشتم که این روند را با فکر کردن در مورد چگونگی رشد آن با سایر مشاغل خود شروع کردم. با صرف وقت و مراقبت هایی که برای درمان گذاشتم ، دیدم که پوست من مدت طولانی به این شکل درخشش ندارد.

بسیار عجیب است که حتی اگر در لیست عادت های جدیدی که خودم قبل از سال نو آماده کردم ، روالاتی مانند آشپزی بیشتر در خانه و مراقبت منظم از پوست را بنویسم ، تنبل می شوم و به نوعی آن را کنار می گذارم. یا اینکه من آن را برای چند هفته اعمال می کردم ، سپس به بهانه خسته شدن از حالت عادی خارج می شدم و کمتر استفاده می کردم. اگزما یک بار دیگر به من نشان داد که بدن ما هشدارهایی را برای ما ارسال می کند ، درصورتی که مراقبت خوبی از آن نشان ندهیم ، و با افزایش شدت آن تا زمان دیدن / شنیدن آنها همچنان به ارسال این سیگنال ها ادامه می دهد.

به عروسی های آینده خوش آمدید: هدیه دادن اکنون آنلاین است

آیا می توان بدون پیر شدن ، طول عمر را افزایش داد؟

مراقبت خوب از بدن: از رژیم غذایی گرفته تا مراقبت روزانه

، ,مراقبت ,غذایی ,  ,وجود ,غذاهای ,، در ,از نظر ,در بدن ,بدن ما ,می کردم ,رژیم غذایی گرفته

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مدیرپیامک دست نوشته مقالات علمی طراحی وب سایت مدیریت هتلداری محمدرضا مرکزی اشارات اهل نظر وبلاگ آپا دیزاین آموزش دروس ریاضی و زیست تناسب اندارم